Plakat

Tere tulemast tantsuansambel Lee kodulehele!


Tantsuansambel Lee on loodud 1980. aastal Maido Saare poolt ning sel hooajal täitub meil 40. tegevusaasta. Hetkel tantsib Lees umbes 100 tantsijat vanuses 7 kuni 35, jagunedes viide rühma: lasterühm, noorterühm, noorem segarühm, vanem segarühm ja vilistlasrühm. Meie trennid toimuvad kaks korda nädalas Tallinnas, Eesti Tantsuagentuuris. Peame oluliseks, et Eesti rahvatantsu saaks tantsida igaüks, kes soovib, seetõttu tantsivad koos nii kauaaegsed tantsijad kui ka päris algajad.

Oma 40-aasta pikkuse ajaloo jooksul on tantsuansambel Lee osalenud kõikidel üleriiklikel üld- ja koolinoorte tantsupidudel. Hooaja sees esinetakse pisematel üritustel koolides ja pidudel ning hooaeg lõpetatakse traditsiooniliselt kevadkontserdiga. Lee on osalenud ka festivalidel ja üritustel väljaspool Eestit – erinevate projektide raames on käidud muuhulgas Hiinas, Rootsis, Ungaris, Itaalias, Austrias, Venemaal, Makedoonias, Kreekas ja Valgevenes.

Lee repertuaari moodustab enamjaolt Maido Saare ja Maria Uppin-Sarve looming, nende loominguline käekiri on kujundanud ka ansambli omanäolise identiteedi. Lee tantsijad saavad hooaja kestel mitmeid kordi olla osa tantsude loomeprotsessist ning õpivad tundma rahvatantsuharrastuse loomingulist külge. Siiski on aja jooksul repertuaari kinnistunud ka teiste koreograafide loomingut, samuti tantsitakse algupäraseid folkloorseid tantse