Metsluiged 1996

1996. a. Põlva Intsikurmus

Muusika - Rene Eespere
Lavastaja ja koreograaf - Maido Saar
Tekstid ja misanstseenid - Piia Bergstein
Kunstnik - Kristel Värv

Rene Eespere pakkus muusikat, mis algselt oli tehtud Tallinnfilmi samanimelise filmi jaoks, kuid millegi/kellegi pärast jäi Eespere muusika filmist sootuks välja.

Muusika, mis oli väga eluline, inspireeris Saart tantse looma, mille tulemusena valmis esimene vabaõhuetendus ja mis sai omakorda hüppelauaks järgmistele samalaadsetele projektidele. Kaasa tegi üle 500 tantsija üle kogu Eesti.

"…ent järelhooaja pärliks saab küll nimetada üht enneolematut tantsuüritust tantsuansambli "Lee" kunstilise juhi Maido Saare eestvõttel.

Lee kutsus appi ligi kahekümne Eestimaa harrastustantsurühma esindused ning sündis omapärane metsballett. Intsikurmu peoplats aitas lavastuse õnnestumisele ilusasti kaasa, ka päikeseline ilm toetas.

Lavastus oli avatult illustratiivse iseloomuga,mis esitatud sobivalt lakooniliste väljendusvahenditega massietenduse spetsiifikat silmas pidades (suurte tantsijagruppide liikumise mõjuvus!). Külalisrühmadest kujunes poeetilisele muinasjutule omalaadne koor, kes elas kaasa Elisa püüetele päästa oma luigeks moondatud vennad, osales hea ja kurja kokkupõrkes.

Hästi tabati vabaõhuetenduse spetsiifikat. Võimalusi kasutati peaaegu sajaprotsendiliselt - muinasjutt hakkas elama ja kiskus rohkearvulise vaatajaskonna kaasa."

/Heino Aassalu/