Maido Saar sai Sinilinnu aastapreemia!

Tänavuste Unicef'i poolt antava Sinilinnu aastapreemia saajate hulgas oli ka tantsuansambel Lee looja ja kunstiline juht Maido Saar.

Juba seitsmendat aastat annab UNICEF välja oma Sinilinnu-aastapreemiat. Aastapreemia kandidaate on õigus esitada kõigil ametkondadel, linna- ja maavalitsustel ning vabaühendustel. Nende aastate jooksul on "Sinilinnuga" tunnustatud Tartu Mänguasjamuuseumit, Rahvusraamatukogu, Rahvusooperit Estonia ja Eesti Kunstimuuseumit. Selle tunnustuse on pälvinud ka Ingrid Rüütel, Tiia-Ester Loitme, Erika Salumäe, Allar Jõks, Leelo Tungal, Priit Võigemast, Lydia Rahula ja paljud teised.

Aastapreemia kandidaate esitasid ministeeriumid, riigiametid, maakonnad, linnad ja vabaühendused. Kahe kuu jooksul laekus kokku 53 ettepanekut, kellest Sinilinnu-aastapreemia laureaatideks valiti 17.

Tänavuste laureaatide hulgas on kunstnik Ilon Wikland, X Noorte Laulu- ja Tantsupeo juhid Aarne Saluveer ja Maido Saar, mitmed politseinikud, päästeteenistujad, õpetajad, lasteajakiri Mesimumm ja EML Admiral Pitka meeskond. Traditsiooniliselt korraldas Eesti Vabariigi Riigikogu esimees Ene Ergma Toompea lossi Valges saalis piduliku vastuvõtu laureaatidele. Aastapreemiad andsid 16. novembril 2007.a. toimunud vastuvõtul üle Riigikogu esimees Ene Ergma ja UNICEFi Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull.

Mis on Sinilinnu aastapreemia?

Belgia kirjanik Maurice Maeterlinck on kirjutanud tuntud muinasjutu “Sinilind” ja Raimond Valgre romantilise laulu “Muinasjutt Sinilinnust”. Unistused ja lootused on need, mida iga inimene vajab, et nende poole püüelda ja neid täide viia, seepärast on ka UNICEF valinud oma traditsioonilise aastapreemia nimetuseks “Sinilind”.

See ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd.

Allikad: Unicef Eesti, Viimsi Keskkool.