Ilmus Maido Saare tantsude raamat

Maido Saarˇe Tantsud I

X noorte tantsupeo pealavastaja Maido Saar esitles 29. juunil oma tantsude raamatut. Raamatu esitlus toimus 29. juunil kell 16. 30 Kalevi staadionil vahetult enne tantsupeo I etendust.

Maido Saar on väga produktiivne tantsulooja. Tema looming on armastatud eriti noorte rahvatantsijate seas ning lustiga esitatav nii noorte kui üldtantsupidudel. Tantsupeo ajaks valminud trükises “Maido Saare tantsud I” on 17 tantsukirjeldust, millest osa on loodud ligi kümme aastat tagasi, pooled aga näevad trükivalgust esmakordselt.

Teenekas tantsulooja ja õpetaja Maie Orav hindab Maido Saare tantse väga kõrgelt: „Maido Saar on vitaalne isiksus, kelle tantsud säravad. Et ta töötab laste ja noortega, on tema tantsukeel tabav ja noortele sobiv ning tantsud seetõttu lustiga esitatavad. Tema 2004. aasta tantsupeol esitatud „Pihlapuu“ ja selleaastase noorte peo „Jäljed“ on võrratud,“ lisab ta.

“Tants kui siiraim väljendusvahend sünnib ainult siis, kui sul on mõttekaaslased - tantsijad ja nakatav muusika,” toob Maido Saar välja loomise põhjused.

Praegune Viimsi Keskkooli rütmikaõpetaja juhib oma põhitöö kõrvalt rahvatantsurühmi Lee ning Kagu Kabujalakõsõ. Viimane neist on Eesti ainukene maakondlik rahvatantsukollektiiv.
Tema vedamisel toimuvad igal suvel noorte tantsulaagrid, mis päädivad suuretendustega. Viimati näiteks „Väike Merineitsi“ (muusika Alo Mattiisen ja Kalle Erm, 2005 ) ja „Kaua võib“ (muusika K. Erm, 2006). Maido Saar pälvis 1998. aastal rahvatantsu ühe olulisema – Ullo Toomi rahvatantsu stipendiumi.

X noorte tantsupeo pealavastaja Maido Saar on noorte tantsupidude üldjuht juba alates 1993. aastast.

Raamatu annab välja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.

Trükises "Maido Saare tantsud I" on kirjeldatud 17 tantsu, mis on valminud enne 1999. aastat.

Siin on tantse 1.-2. klassi rühmadest kuni noorte segarühmadeni. Esimest korda näeb neist trükivalgust üheksa. Maido Saare tantsud on kujunenud noorte lemmikuiks, seetõttu peaks selle kogumiku omamine muutuma tantsuõpetajale lausa hädavajalikuks.
Raamatuga on kaasas ka tantsude saatemuusika CD.

Raamatut ja plaati saab osta Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi (ERRS) kontorist (Tõnismägi 2 / Endla tn 3, Tallinn) hinnaga 300 krooni komplekt või 175 krooni vaid raamat. Lisainfo tel. 6015641 või e-post errs@vilmsi.ee.

Allikas: Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.

Raamatu esitluse foto. Allikas ERRS
Raamatu esitluse foto. Allikas ERRS