Maido Saare juubelit tähistatakse tantsufestivaliga

Maido Saar

Selle aasta mais saab Põlvamaalt pärit tunnustatud koreograaf ja tantsujuht Maido Saar 50 aastaseks. Tema juubeli tähistamiseks toimub 29. aprillil kell 18 Põlva kultuurikeskuses Maido Tantsude Festival.

«Pühapäeva õhtul astuvad lavale nii Maido enda rühmad Lee ja Kagu Kabujalakõsõ kui ka tema sõbrad Oravalt, Parksepast, Himmastest ja Põlvast, et esitada ainult tema tantse ning anda publikule edasi kõike, mida Maido neile endile on andnud,» kirjeldab festivali peakorraldaja Kätlin Hoop pühapäevast sündmust Põlvamaa portaalile.

«Maido õrnarmsad tantsud on vallutanud väga paljude tantsijate südamed, nii noorte kui ka vanade, ning sellega on ta ennast sisse kirjutanud paljude eludesse,» jätkab Kätlin ning kutsub kõiki Maido Tantsude Festivalist osa saama ja uusi elamusi ammutama.

Maido Saar loob peamiselt kaasaegseid rahvatantse, mis on tihitipeale inspireeritud noortest ning suurtest tunnetest. Tema loomingut on hinnatud mitmete autasudega. Lisaks viljakale loomingule on Saar olnud aastaid tantsupidudel erinevate vanuseklasside üldjuht.

Maido Tantsude Festival on kujunenud üheks osaks III rahvusvahelisest noorte rahvatantsufestivalist Vikkel-Fest 2007, mille korraldamine on Viljandi Kultuuriakadeemiat lõpetava Kätlini diplomitööks.

Allikas: polvamaa.ee