2007.a noorte laulu- ja tantsupidu juhivad Aarne Saluveer ja Maido Saar

2007. aasta suvel toimuva X noorte laulupeo kunstiline juht on Aarne Saluveer ning tantsupeo pealavastaja Maido Saar.

Tuntud mudilas- ja lastekooride juhi Aarne Saluveeri ning tema meeskonna ideekavand “Ilmapuu” valiti kolme pea võrdväärse töö seast.

Žüriiliige Ants Soots hindas väga kõrgelt Aarne Saluveeri pikaajalist kogemust lastekooridega tegelemisel. “Aarne Saluveer valdab põhjalikult muusikakasvatust ning tunneb hästi noori lauljaid,” ütles ta. “See veenis kõige rohkem. Meil tekkis kujutlus, mida laulma hakatakse. Repertuaarile on lähenetud mitmekülgselt, see on noortepärane sisaldades ka rahvamuusikat ning eesti klassika koorimuusikat.”

Žürii tegi Aarne Saluveerile ettepaneku alustada laulupeo kooriliikide üldjuhtide valimist, kellest moodustub selle aasta lõpuks noorte laulupeo kunstiline toimkond . Järgmise aasta maiks valitakse välja peol esitatav laulude repertuaar.

Tantsupeo žürii otsusel lavastab järgmise noorte tantsupeo etenduse rahvatantsuansambli Lee juht ning suviste vabariiklike noorte tantsijate suvelaagrite korraldaja Maido Saar. Ideekavand “Lävel” valiti välja viie töö vahel. Maido Saare meeskond plaanib kevadeks tantsupeo repertuaari paika saada.

Žürii liige Kadri Tiis tõi esile Maido Saare oskust näha last sellisena nagu ta on. “Tantsupeol tantsib laps iseennast, lavastaja ei suru talle peale ühtki teist rolli, ta ei loe moraali. Nii jääb noorele esinejale suurem tantsulust.”

2007.aasta noortepeo ideekavandite konkurss kuulutati välja koostöös Haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega.

Konkursitööd vaatas üle žürii, kuhu kuulusid vastavalt peoliigi esindajad Eesti Kooriühingust ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsist kui ka esindajad nii Haridus- ja Teadusministeeriumist, Kultuuriministeeriumist, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse Nõukogust.

X noorte laulu- ja tantsupidu toimub 29.juunist-1.juulini 2007. aastal Tallinnas.

Eelmine noorte laulu- ja tantsupidu toimus 2002. aastal ja seal osales üle 28 000 noore. Neist 21 000 esines laulupeol ja 7000 tantsupeol. Kokku läbis eelvoorude sõela 1107 noortekollektiivi. Toona oli laulupeo kunstiliseks juhiks Hirvo Surva ning tantsupeo pealavastajaks Angela Arraste.

Allikas: laulupidu.ee