Kingi kommipakk Tilsi Lastekodu lastele!

Kallis sőber

Juba kaheksandat aastat on meil au ja võimalus kirjutada Sulle Tilsi Lastekodu korjanduse teemal. Tahame selle traditsiooniga jätkata ning teeme omalt poolt võimaliku, et see nii ka läheks.

Kõigepealt tahan ma tänada Sind nii Tilsi Lastekodu, Maido Saare kui Lee nimel eelmiste aastate toetuste eest. See tähendab meile tõesti palju ja me hindame seda kõrgelt.

Tahan tänada ka Sind, kes Sa saad selle kirja esmakordselt, sest Sa oled ilmselt meie sőber ja ei sattunud siia listi juhuslikult. Tere tulemast!

Kõikidel lastel ei ole paraku võimalik olla oma kodus oma vanemate juures. Tantsuansambel Lee juht ja koreograaf Maido Saar on Tilsi Lastekodu kasvandik. Seetõttu sündis 8 aastat tagasi koos Maidoga idee saata Tilsi Lastekodule pühade ajal tänutäheks kommipakk. Lee võttis nõuks neile vähemalt kord aastas tähelepanu pöörata ja oleme seda teinud peamiselt maiustuste saatmisega igale lastekodus elavale lapsele. Paki sisu on sõltunud peamiselt kogutud rahast ja jaotusest, et see oleks kõigi jaoks võrdne. Igale lapsele oma, et nad tunneks ja teaks, et on olemas inimesed- meie-, kes nende peale mõtlevad.

Tilsi Lastekodu direktor Aare Kallas:
“Täna oleme asenduskoduks 65-le lapsele, kellest noorim on 1,5 aastane ja vanim 24 aastane. Keskmiselt 60% on poisid. Enamik lapsi õpib Tilsi Põhikoolis, haridusteed jätkatakse erinevates keskkoolides ja ametikoolides. Tublimad on lõpetanud ka kõrgkooli.
Lapsi on kõikjalt üle riigi, eelkõige pakume asenduskodu teenust Lõuna-Eestist pärit lastele.
1994.aastast toimib peresüsteem. Meil on 5 peret, igas töötab 3 kasvatajat, kasvataja abi, öölapsehoidja. Iseseisva elu harjutamiseks on kohanemiskorter kuni 4 noorele.”

Aastal 2008 oli meil suurepärane võimalus ja kutsusime terve suure bussitäie Tilsi lapsi Tallinnasse ekskursioonile. Kus me käisime ja mis tegime, vaata siit:
http://www.slideshare.net/airportising/tilsi-tallinn-presentation

Seekord pakkus Maido Saar idee teha külaskäik nende juurde ja seda juba 9.jaanuaril 2010. Tantsime ja laulame ja veedame ühe toreda päeva Tilsis. Me tellime selle jaoks bussi ning oleme hilisõhtuks kenasti kodus tagasi. Kui sa oled huvitatud kaasa tulema, anna endast aegsasti märku aadressile: Indrek.kaing@gmail.com

Kuna jõuludeks sõidavad lapsed peredesse/kasuperedesse laiali, siis viimegi neile need pakid ise kohale jaanuari esimestel päevadel, mil nad seda oodata ei oska (eks nad vist natuke aimavad), et oleks aasta alguses ka rõõmu.

Kokkuvõte - palume Sul toetada Tilsi Lastekodu laste kommipakki. Tähtis ei ole annetuse suurus vaid ilus mõte. Kõikide annetajate nimed kantakse ja on alati kantud tervituskaardile, mis läheb pakiga kaasa.

Oma toetuse palun Sul kanda järgnevale pangakontole hiljemalt 3. jaanuari õhtuks:

Kai Valtin
1103655458

Aitäh Sulle!

Kaunist ja rahulikku jõuluaega soovivad
Indrek, Kai, Tilsi Lastekodu, Lee ja muidugi Maido Saar

www.lee.ee
www.tilsilk.edu.ee