TeateTants 2011

TeateTantsu teekond

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts korraldab 20.-28. augustini 2011 suuremahulise tantsuprojekti TeateTants 2011, mille käigus läbitakse tantsides 1000 km Eestimaa maanteid.
Teatetantsu eesmärgiks on läbida lakkamatult tantsides ja musitseerides 15 maakonda ning ühendada sel moel Eesti rahvas. Soovime populariseerida rahvatantsu ja -muusikat ning motiveerida tantsijaid, muusikuid ja õpetajaid tegelema rahvakultuuriga. Teatetants on osa Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 projektist.
Ettevõtmises osaleb 3000 tantsupaari ja muusikut üle Eesti. Projekti kaasatakse kõik eelnevalt soovi avaldanud tantsu- ja muusikahuvilised.

Korraga tantsib maanteel 1-2 paari, kes jõukohase teekonna läbides annavad teatepulga üle järgmistele tantsijatele. Üks 6-8 paariline tantsurühm läbib 4-7 kilomeetrit ning nende ülesanne on jaotada see 100-150 meetristeks lõikudeks. Tantsitakse lakkamatult ehk 24 tundi ööpäevas, see tähendab, et ühe rühma lõpetamisel alustab kohe teine rühm. Keskmiseks liikumise kiiruseks on arvestatud 5,5 km/h. Teekonnal on plaanitud teha 15 minutilisi liikumispause, tantsides sel ajal kohapeal.

8 ööpäeva jooksul läbitakse põhiliselt riigimaanteid marsruudil Tallinna Raekoja plats – Lagedi – Aruküla – Albu – Ambla – Rakvere – Kiviõli – Jõhvi – Mustvee – Tartu – Antsla – Tõrva – Audru – Virtsu – Kuivastu – Orissaare – Triigi – Sõru – Emmaste – Heltermaa – Rohuküla – Haapsalu – Risti – Märjamaa – Tallinna Raekoja plats.

Ka Lee C-segaste kaks rühma osalevad TeateTantsus ning meid võib näha kas Hiiu- või Saaremaal. Täpsemalt, kus ning millal leekad tantsivad, selgub mõne aja pärast!

Lisa info TeateTantsu kohta www.teatetants.ee

(http://www.errs.ee/index.php?id=62221)