XIX tantsupeo kunstiline juht on Maido Saar

XIX tantsupeo kunstiliseks on juhiks Maido Saar. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis töö nimega “Puudutus”.

Tantsupeo ideekavandi ja kunstilise juhi konkursile laekus tähtajaks 13 tööd. Konkurssidele laekunud töid hindasid eriala asjatundjatest ning peo korralduse eest vastutavate organisatsioonide esindajatest moodustatud hindamiskomisjonid. 2014. aastal toimuva XIX tantsupeo ideekavandi ja kunstilise juhi konkursid korraldas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Kultuuriministeeriumi, Eesti Kooriühingu ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga.

Komisjon valis XIX tantsupeo kunstiliseks juhiks Maido Saare. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis töö nimega “Puudutus”, mille arendamises osalesid Maido Saar, Kalev Järvela, Toomas Lunge, Aarne Saluveer ning mille autoriks on Sten Weidebaum.

XIX tantsupeo kunstilise juhi konkursi komisjoni esimehe Andi Einaste sõnul laekus sel korral tantsupeo konkursile arvukalt ideekavandeid, mis annab tunnistust valdkonna elujõulisusest ja olulisusest meie inimestele. Einaste sõnul kaalus komisjon iga laekunud tööd avaliku konkursi tingimustest lähtuvalt üksiasjalikult ning ühine otsus kujunes mitme pika ja põhjaliku arutelu tulemusel. “Tantsupeod on viimastel kordadel rääkinud metsast ja merest ja jutustanud oma maa avastamisest, kuid “Puudutuse” ideekavand keskendub inimesele ja temale olulistele väärtustele”, selgitas Einaste. “Komisjon tänab kõiki konkursil osalejaid. Lõppenud konkurss on ühe uue protsessi algus ning nüüd algab suur töö, mis tipneb 2014. aasta juulis toimuva laulu- ja tantsupeoga”, sõnas Einaste.

XXVI laulupidu ja XIX tantsupidu toimuvad 4.–6. juulil 2014. aastal.

(http://laulupidu.ee/teated/xix-tantsupeo-kunstiline-juht-on-maido-saar/)