2014. aasta laulu- ja tantsupeo esimene puudutus Tartus Raadi mõisapargis

Esimene puudutus Raadil (2013)


27. juunil 2013 kell 17 kutsuvad Eesti Rahva Muuseum ja XXVI laulu- ja XIX tantsupeo “Aja puudutus. Puudutuse aeg” loojad kõiki Tartusse Raadi mõisaparki (Narva mnt 177, Tartu) osa saama 2014. aasta suurpeo esimesest puudutusest. Toimub kontsert ning laulupeofilmi “Üheshingamine” maailma esilinastus. Avatud on töötoad, kogutakse kodumaa pilte ning ehitatakse ühiselt ERMi uue hoone juurde kiviaeda!

Kohtume Hirvo Surva ja Maido Saarega, kes räägivad 2014. aasta laulu- ja tantsupeost, saame osa ERMis hoiul olevast pärandist, vaatame väikest muusikalis-lavastuslikku tervitust läheneva peo repertuaarist ning näeme James Tusty puudutava laulupeofilmi “Üheshingamine” maailma esilinastust. Ott Sandrak ja Riina Roose jutustavad laulupidude lugu ajas, avatud on töötoad, kus Anu Raud õpetab nöörvaiba valmistamist ning õppida saab ka vikatiga niitmist ja saunavihtade tegemist.

Tulijatel palutakse kaasa võtta kivi ERMi uue hoone juurde kerkiva kiviaia jaoks ning foto oma kodupaigast ERMi kodumaa piltide kogusse.

Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Aet Maatee sõnul on raske ette kujutada ERMist paremat kohta sõnumite toomiseks 2014. aasta laulu- ja tantsupeolt. “2014. aasta laulu- ja tantsupeol “Aja puudutus. Puudutuse aeg” räägime ajast ja selle väärtusest. Sel kultuuripärandiaasta kesksuvel kohtuvad Raadil tänased pärandi loojad ja hoidjad, et üheskoos osa saada olnust ja vaadata seda, mis tulekul”, ütleb Maatee.

XXVI laulu- ja XIX tantsupeo esimene puudutus Raadil on kultuuripärandiaasta sündmus, mida korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ja Eesti Rahva Muuseum koostöös Kultuuriministeeriumi ning Rahvakultuuri Keskusega.

Raadil toimunud sündmusest võtavad osa ka Lee tantsijad.

Allikad:
http://www.erm.ee/et/Uudised/385/2014-aasta-laulu-ja-tantsupeo-esimene-puudutus-tartus-raadi-moisapargis

http://peegelpilt.eu/puudutuse-aeg/