Eesti Rahvatantsuansamblite Liidu tantsupidu „100 tantsu lugu"

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldas Eesti Rahvatantsuansamblite Liit tantsupeo „100 tantsu lugu", mis toimus 1. juunil kell 18.00 Kalevi Spordihallis. Kuna 1. juuni oli lastekaitsepäev, siis oli tantsupeol väga suur rõhk pööratud just lastele, kellega õhtu jooksul palju aktiivselt tegeleti.

Kui Eesti Vabariik saab 100. aastaseks, siis näidati ka Kalevi Spordihallis toimuval Eesti rahvatantsuansamblite tantsupeol, kuidas Eesti rahvatants on selle aja jooksul muutunud ja arenenud, kuidas rahvatants on jõudnud külaplatsilt lavale. Selle kõige tõid rahva ette 12 tantsuansamblit üle Eesti.

Tantsupeo pealavastajaks oli Helena-Mariana Reimann.

Tantsupeol astusid üles 12 tantsuansamblit üle Eesti: tantsuansambel Kajakas, TTÜ tantsuansambel Kuljus, tantsuansambel Kullaketrajad, tantsuansambel Lee, Rahvakunstiansambel Leigarid, tantsuansambel Sõprus, EMÜ tantsuansambel Tarbatu, tantsuansambel Tarvanpää, tantsuansambel Tuisuline, Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel, Tallinna Ülikooli tantsuansambel Soveldaja ning Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke.

Allikas: https://www.ev100.ee/et/eesti-rahvatantsuansamblite-liidu-kontsert-saja-...

Märksõnad: