Uudised

2017. aasta XII noorte tantsupeo pealavastaja on Lee vilistlane Margus Toomla.

Palju palju õnne Lee vilistlasele Margus Toomlale kogu meie tantsupere poolt. Margus Toomla on 2017. aastal noorte tantsupeo üldjuht.

2017. aastal toimuva XII noorte laulupeo peadirigendiks valiti Heli Jürgenson ning XII tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla.

Lisa: http://2014.laulupidu.ee/uudised/xii-noorte-laulu-ja-tantsupeo-teemad-ja...

Maido Saar sai Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi

Taaskord on meie tantsuseltsil põhjust rõõmustada ja uhkust tunda. Lee looja ja juht Maido Saar saab Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi. Palju palju õnne, armsale Maidole, kõikide leekate poolt.

Allikas: http://www.postimees.ee/3079447/presidendilt-saab-sel-aastal-teenetemarg...

Intervjuu meie oma kalli Maidoga Postimehes

Maido Saar – lastekodupoisist tantsupeo pealavastajaks

Maido – veider on teda, küll juba 57-aastast, aga ikka siiralt lapsemeelset meest perenime pidi kutsuda – kähe hääl tasaneb pea sosinaks, kui ta räägib oma ema karedatest kätest ja päikselistest hommikutest Mikitamäe kodus koos kohvilõhna ja piima sorinaga lüpsikusse. Möödunud suvel kutsus ta need, kellega koos seekordset tantsupidu lavastab, oma emale külla.

Loe pikemalt:
http://www.postimees.ee/2847927/maido-saar-lastekodupoisist-tantsupeo-pe...

XIX tantsupeo üldjuhi Maido Saare usutlus tuleva tantsupeo teemal

100 päeva on jäänud tuleva tantsu- ja laulupeoni. Telesaates usutlevad rahvuslikust suursündmusest tantsupeo üldjuht Maido Saar ja laulupeo üldjuht Hirvo Surva.

Aja puudutus: http://tallinnatv.eu/index.php?id=13149

Ühesmõtlemine "Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas"

Ühesmõtlemine olemise viisil: "Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas"
24. ja 25.oktoobril 2013 KUMUS.


Käesoleval aastal täitub 10 aastat laulu- ja tantsupeo traditsiooni kandmisest UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Seoses sellega korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ning Kultuuriministeeriumiga 24. -­ 25.

2014. aasta laulu- ja tantsupeo esimene puudutus Tartus Raadi mõisapargis

Esimene puudutus Raadil (2013)


27. juunil 2013 kell 17 kutsuvad Eesti Rahva Muuseum ja XXVI laulu- ja XIX tantsupeo “Aja puudutus. Puudutuse aeg” loojad kõiki Tartusse Raadi mõisaparki (Narva mnt 177, Tartu) osa saama 2014. aasta suurpeo esimesest puudutusest. Toimub kontsert ning laulupeofilmi “Üheshingamine” maailma esilinastus. Avatud on töötoad, kogutakse kodumaa pilte ning ehitatakse ühiselt ERMi uue hoone juurde kiviaeda!

"Tantsijad tõotasid Setu kuningriiki kaitsta tantsuga" (Õhtuleht)

XIII Noorte Tantsijate Suvelaager toimus sel aastal Värskas, kus tutvuti Lõuna-Eesti, eelkõige Seto kultuuriga. Suvelaagri tegemistest tegi ülevaate Õhtuleht(06.08.12):
Tantsijad tõotasid Setu kuningriiki kaitsta tantsuga
"Kolmeteistkümnes vabariiklik noorte tantsijate suvelaager tõotab Setu kuningriiki ja kuningat kaitsta tantsuga, tantsuga, tantsuga," teatas ligi 200 tantsijat eesotsas koreograafi ja tantsuõpetaja Maido Saarega Setu kuningriigipäevade paraadil.

Lapsed laagris Püünsi koolis

Parim päevakild meie tantsulastelt:
JÕULUD ILMA LUMETA ON KUI NUSSA SAI ILMA NUSSATA!

2014. aasta tantsupeo üldjuhi Maido Saare intervjuu Vikerraadios (2011)

Lee tantsõpetaja Maido Saare kui XIX tantspeo üldjuhi usutlus 2014. aasta tantspeo teemal Vikerraadios:

http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1682391

XIX tantsupeo kunstiline juht on Maido Saar

XIX tantsupeo kunstiliseks on juhiks Maido Saar. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis töö nimega “Puudutus”.

Tantsupeo ideekavandi ja kunstilise juhi konkursile laekus tähtajaks 13 tööd. Konkurssidele laekunud töid hindasid eriala asjatundjatest ning peo korralduse eest vastutavate organisatsioonide esindajatest moodustatud hindamiskomisjonid. 2014. aastal toimuva XIX tantsupeo ideekavandi ja kunstilise juhi konkursid korraldas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Kultuuriministeeriumi, Eesti Kooriühingu ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga.